Dozowniki

Pojemnik na mydło

Mydło to podstawowy środek higieniczny, którego nie powinno zabraknąć w żadnej łazience. Z jego pomocą możemy pozbyć się z powierzchni skóry szkodliwych patogenów, takich jak wirusy, bakterie i grzyby. Mydło w płynie, w pianie lub sprayu wymaga zastosowania odpowiedniego dozownika, aby jego użytkowanie było w pełni wygodne oraz higieniczne. W sprzedaży dostępne są zarówno tradycyjne pojemniki z pompką, które świetnie sprawdzają się w przestrzeni domowej, jak i bardziej zaawansowane dozowniki profesjonalne do użytku w łazienkach, które każdego dnia odwiedzają dziesiątki, setki, a nawet tysiące osób. Jaki pojemnik na mydło wybrać?

Pojemnik na mydło z przyciskiem

Tradycyjne dozowniki z przyciskiem to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań. Dozowanie mydła wymaga w tym przypadku manualnej obsługi, co z jednej strony pozwala pobrać odpowiednią ilość środka myjącego, jednak z drugiej nie jest rozwiązaniem zbyt higienicznym. W łazienkach o dużym natężeniu ruchu taki pojemnik na mydło każdego dnia dotyka wiele osób, co może przyczyniać się do powstawania krzyżowych zakażeń bakteryjnych. To właśnie dlatego powstały nowsze oraz bardziej zaawansowane rozwiązania.

Pojemnik na mydło łokciowy

Łokciowe dozowniki na mydło obsługiwane są za pomocą specjalnej dźwigni, co pomaga uniknąć bezpośredniego kontaktu z dłoniami użytkowników. Rozwiązania te są chętnie wykorzystywane w miejscach o podniesionym rygorze sanitarnym, np. w placówkach medycznych, gabinetach lekarskich, zabiegowych, stomatologicznych, fizjoterapeutycznych, kosmetycznych oraz masażu.

Pojemnik na mydło automatyczny

Bezdotykowy pojemnik na mydło to idealna propozycja do miejsc, które wymagają zastosowania rygorystycznych standardów higieny. Dozowanie mydła odbywa się tutaj dzięki wbudowanemu sensorowi ruchu, który włącza się po podstawieniu dłoni pod dozownik, aplikując odpowiednią do umycia dłoni ilość mydła. Ze względu na swoją nowoczesność i bezpieczeństwo z propozycji tej korzystają prestiżowe restauracje i hotele, strefy VIP, nowoczesne biurowce, lotniska oraz kluby fitness.