Wyposażenie łazienek i toalet

Elektryczna suszarka do rąk

Dobór metody osuszania rąk w łazience użytku publicznego jest równie ważny, jak instalacja odpowiednich sprzętów sanitarnych. Do wyboru mamy zarówno jednorazowe ręczniki papierowe, jak i suszarki do rąk. Doskonałym pomysłem jest również połączenie obu tych wariantów jednocześnie, co z jednej strony daje użytkownikom wybór, a z drugiej pomaga zredukować kolejki do toalety. Elektryczna suszarka do rąk to wybór, który sprosta wymaganiom łazienek nawet o wysokim natężeniu ruchu. Co warto wiedzieć przed zakupem? Sprawdź!

Z czego wykonana jest elektryczna suszarka do rąk

Elektryczna suszarka do rąk to wyśmienita alternatywa dla tradycyjnych ręczników bawełnianych oraz stosowanych w przestrzeni publicznej jednorazowych ręczników papierowych. Urządzenie wykonane jest z wytrzymałego tworzywa ABS lub stali nierdzewnej, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Ma to szczególnie istotne znaczenie w łazienkach, ponieważ w pomieszczeniach tych panuje wysoka wilgotność powietrza. Do wyboru mamy wiele wariantów kolorystycznych, jednak wciąż najbardziej popularne są urządzenia białe, czarne oraz ze stali nierdzewnej.

Elektryczna suszarka do rąk – dostępne rodzaje

Wśród dostępnych suszarek do łazienki najpopularniejsza jest elektryczna suszarka do rąk, która nie wymaga dodatkowego źródła zasilania poza prądem. Najlepiej, jeśli zdecydujemy się na zakup urządzenia automatycznego, które jest nie tylko energooszczędne, ale również bardziej higieniczne. Suszarki tego typu działają dzięki wbudowanemu sensorowi ruchu z podczerwienią, co pozwala na bezdotykowe uruchomienie suszenia w momencie zbliżenia rąk do sprzętu.

Elektryczna suszarka do rąk występuje w 2 zasadniczych modelach – tradycyjnym oraz kieszeniowym. Model tradycyjny to doskonale znane nam wszystkim urządzenie, pod które w trakcie suszenia podsuwamy swoje dłonie. Eksperci alarmują jednak, że nie jest ono do końca higieniczne, ponieważ ruch powietrza może sprzyjać rozprzestrzenianiu się wirusów, bakterii i grzybów. W odpowiedzi na te badania powstała więc elektryczna suszarka do rąk kieszeniowa, która w prosty sposób rozwiązuje ten problem. Model ten, jak sama nazwa wskazuje, posiada specjalną kieszeń, do której wsuwamy swoje dłonie. Tam powietrze poruszające się z dużą prędkością suszy nasze ręce w kilka sekund, a jego cyrkulacja ograniczona jest jedynie do wspomnianej kieszeni.

Elektryczna suszarka do rąk – zastosowanie

Suszarka do rąk to rozwiązanie, które pozwala wiele zaoszczędzić. Fakt ten wynika z braku konieczności uzupełniania wkładów, tak jak to bywa w przypadku ręczników papierowych. To właśnie dlatego rozwiązanie to jest chętnie wykorzystywane w łazienkach publicznych, a elektryczna suszarka do rąk jest popularnym sprzętem w biurowcach, urzędach, przychodniach i innych placówkach medycznych, szkołach, lokalach gastronomicznych, na siłowniach, w klubach fitness, na lotniskach, dworcach lub halach widowiskowo-sportowych. Bezdotykowa obsługa gwarantuje gościom łazienek bezpieczeństwo oraz możliwość szybkiego osuszenia dłoni.